Ulice 11 Listopada i Samsonowicza zostaną przebudowane

źródło zdjęcia: Pixabay

Niebawem rozpocznie się przebudowa dwóch ważnych ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli Samsonowicza i 11 Listopada.

Przetarg ogłosił powiat ostrowiecki, na oferty czeka do 9 czerwca.
Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach II etapu projektu 'Ekologiczny transport miejski’. Obejmuje przebudowę ulicy 11 Listopada od ulicy Samsonowicza do ulicy Ogrodowej wraz z budową ścieżek rowerowych, zatoczek autobusowych i bus pasów oraz budowę ronda turbinowego w miejscu skrzyżowania ulic Samsonowicza i 11 Listopada. Wzdłuż Samsonowicza także powstanie ścieżka rowerowa, zamontowane zostanie oświetlenie LED-owe.
– To bardzo ważny odcinki w mieście, bo przypomnę, że w tamtej okolicy znajdują się newralgiczne dla Ostrowca zakłady pracy z Hutą Celsa na czele – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w ostrowieckim starostwie.
Podkreśla, że ten etap realizowany jest wspólnie z gminą Ostrowiec, która jest liderem projektu.
– Jest to pierwszy projekt drogowy dofinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany w partnerstwie z gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Do tej pory taka współpraca ze strony powiatu nie była podejmowana, oczywiście ze szkodą dla mieszkańców. Realizacja tak dużych infrastrukturalnych projektów ma o wiele większe oddziaływanie i przede wszystkim wpływa pozytywnie na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i na warunki życia jego mieszkańców – tłumaczy Tomasz Mroczek.
Wkład własny do tego projektu w większości pokrywa miasto. II etap oprócz przebudowy Samsonowicza i 11 Listopada, w czym partycypuje powiat obejmuje także zakup 5 autobusów hybrydowych oraz systemu karty miejskiej, montaż 10 nowych wiat przystankowych oraz 6 tablic informacji przystankowej, co już finansuje miasto.

Łącznie II etap projektu obejmuje inwestycje na kwotę 22 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi około 17 milionów.
Przypomnijmy, że w ramach projektu 'Ekologiczny Transport Miejski’ I etap – miasto wymieniło 40 wiat przystankowych, w trakcie budowy jest nowa baza Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Za kilka miesięcy miasto ogłosi przetarg na zakup nowych autobusów. Łącznie ma to być 15 nowych pojazdów.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia