Biegacze z całej Polski rozpoczęli rywalizację w Bałtowie

Bałtowskie safari na 15 kilometrów przez zamknięte na co dzień sektory Bałtowskiego Zwierzyńca i to biegiem wśród dzikich zwierząt. O 10.00 rozpoczął się ten główny bieg w ramach imprezy Bałtowski Cross – Cement Ożarów, w której uczestniczą biegacze i triatloniści z całego kraju.

Krótszy bieg na +6 km prowadzi z kolei przez Polskę w Miniaturze. Biegacze skrajem Bałtowskiego Zwierzyńca zbiegną pięknym wąwozem do Szwajcarii Bałtowskiej. W ramach imprezy zaplanowano także marsz nordic walking oraz biegowe zabawy dla najmłodszych w Juraparku. – Mamy zawodników z praktycznie całego kraju, nawet z odległej Gdyni do nas przyjechali, a sądziliśmy, że będą to głównie ostrowczanie. Fajna frekwencja. Jesteśmy z tego zadowoleni. Do każdego z biegów zapisało się 100, 200 osób – mówi Ola Korulczyk jedna z organizatorek imprezy.
Na linii startu ustawił się między innymi Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca i doświadczony już biegacz. – Fajna, kameralna, taka crossowa impreza w pięknym Bałtowie i myślę, że to jest taki atut, który przyciągał, bo dziś są tłumy. Ja jestem w szoku. Jest bardzo fajna atmosfera – mówił przed startem.
Wydarzenie przebiega pod patronatem medialnym Radia Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia