Ulica Szkolna w Janiku doczeka się remontu

źródło zdjęcia: Pixabay

Do końca tego roku przebudowana zostanie ulica Szkolna w Janiku. Prace nad wymianą nawierzchni obejmą odcinek o długości około 900 metrów.

Wybudowane zostaną też między innymi chodniki, ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych, a także dla rowerzystów oraz kanalizacja burzowa.
W środę miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji.
Jak mówi Lech Łodej, burmistrz Kunowa najniższa oferta na wykonanie przebudowy złożona przez jedną firm opiewa na kwotę ponad milion 700 tysięcy złotych i jest niższa o ponad milion złotych niż zakładany na ten cel budżet, czyli blisko 3 miliony złotych.
Lech Łodej dodaje, że to już kolejny przetarg, w którym kwota zaproponowana przez wykonawcę jest o wiele niższa niż zakładany na dany cel budżet. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gdy rozstrzygany był konkurs na budowę kanalizacji w Janiku, najniższa oferta opiewała na kwotę około 7 milionów złotych przy zakładanym na ten cel budżecie w wysokości… blisko 15 milionów złotych.
Gmina zaoszczędziła także w zeszłym roku na modernizacji ulicy Prostej w Kunowie blisko pół miliona złotych.
Warto jeszcze dodać, że gmina w przypadku ulicy Szkolnej w Janiku poniosła jedynie koszt jej zaprojektowania, czyli 40 tysięcy złotych. Wkład własny inwestycji zostanie pokryty ze środków pochodzących z rządowego programu Fundusz Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostała kwota zostanie sfinansowana z innego programu, czyli Funduszu Rozwoju Dróg. Co ciekawe kwota dofinansowania z tego drugiego programu wyniesie ponad 2 miliony złotych, co oznacza, że jest wyższa niż najniższa złożona oferta. Jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia przetargu, co stanie się za około 2 – 3 tygodnie, wygra najniższa oferta, gmina będzie musiała zwrócić nadwyżkę finansową.

/bart/

Ważne wydarzenia