Centrum Wolontariatu szuka wolontariuszy do zbiórki pieniędzy dla chorego na SMA dziecka. Potrzeba ponad 9 milionów złotych

Chorujący na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni zaledwie sześciomiesięczny Bartuś Przychodzki z Sandomierza pilnie potrzebuje najdroższego leku świata. Jeżeli go otrzyma, to będzie miał ogromną szansę przeżyć i normalnie żyć.

– Kwota, która potrzebna jest do leczenia to aż 9,5 miliona złotych i jest to tak naprawdę podanie jednego zastrzyku, jednej dawki leku, który tyle kosztuje. Po podaniu leku szanse na jego wyzdrowienie są bardzo duże, bo wynoszą aż 97 procent. Jeden lek, kosztujący 9,5 miliona, uratuje mu życie – mówi Magdalena Wójtowicz z ostrowieckiego Centrum Wolontariatu, które pomaga rodzinie chłopca w zebraniu tak potężnych środków. Podkreśla, że te potrzebne są już teraz, bo lek może zostać podany zanim dziecko osiągnie wagę 13 kilogramów.
Na koncie zbiórki są niewiele ponad dwa miliony złotych. Średnio każdego dnia wpływa około 20 tysięcy. W  tym tempie potrzebną kwotę uda się zebrać za kilkanaście miesięcy i chłopiec może całkowicie stracić szansę na normalne życie.
Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim szuka wolontariuszy, którzy od 29 maja do 6 czerwca staną z puszkami na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. – Ustaliliśmy z organizatorami zbiórki, że nasi wolontariusze otrzymają legitymacje, skrzynki i w godzinach 13-17 przeprowadzą na terenie parku zbiórkę funduszy. Zależy nam na wsparciu około 30 osób na te wszystkie dni trwania akcji – wyjaśnia Magdalena Wójtowicz. Podkreśla, że liczą na pomoc osób w każdym wieku. Młodzież poniżej 16 lat muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.
Największa od lat charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie świętokrzyskim prowadzona jest pod skrzydłami Fundacji 'Serca dla Maluszka” oraz Fundacji Siepomaga.
Szczegóły znajdziecie na stronie facebookowej Centrum Wolontariatu.

/mag/

Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez Internet na stronach www.siepomaga.pl/9milionowserc oraz www.siepomaga.pl/bartus-sma, a aktualnościach dot. działań wspierających zbiórkę można poczytać na Bartusiowym blogu na portalu Facebook – Bartuś Przychodzki kontra SMA, a także na grupie Kibiców Bartka, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne: Facebook – Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje.

Aby zostać wolontariuszem zgłoś się pod nr telefonu: 667-332-974

Można także pomóc Bartusiowi wysyłając SMS:
NUMER 72365
TREŚĆ 0116442
Koszt sms 2,46 zł brutto (z VAT)
Wpłaty poprzez przelewy bankowe:
Fundacja „Serce dla maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
W tytule przelewu należy wpisać:
1792 Bartłomiej Przychodzki

Ważne wydarzenia