Problem z jakością wody w Szewnie. Wykryto bakterię z grupy coli

żródło: pixabay.com

Woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia przy ulicy Źródlanej w Szewnie nie nadaje się do spożycia. W próbce wody pobranej z tego ujęcia podczas wewnętrznej kontroli wykryto bakterię z grupy coli.

Jak informuje Witold Ciepliński, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Bodzechowie, administrujący siecią wodociągową na tym obszarze, sytuacja została już opanowana. – Po badaniu wody dostaliśmy informację o bakterii. Od razu zatrzymaliśmy ujęcie wody i przeszliśmy na zakup wody z miasta z MWiK-u. Mamy taką umowę podpisaną i podajemy w tym momencie wodę miejską – mówi kierownik Ciepliński i wyjaśnia, że zgłosili sprawę do sanepidu, prowadząc się jednocześnie oczyszczenie skażonej wody.
– Prowadzimy chlorowanie wody i badamy jej jakość. Sanepid został poinformowany. Napisaliśmy co stwierdziliśmy i jakie podjęliśmy działania. Sytuacja nie jest niepokojąca. Mieszkańcy otrzymują wodę o właściwej jakość – uspokaja Witold Ciepliński.

Oczyszczanie wody potrwa jeszcze prawdopodobnie jeden dzień. Później woda zostanie ponownie poddana badaniu. Jeśli wyniki wody będą prawidłowe pracownicy referatu gospodarki komunalnej przełączą mieszkańców pod gminne ujęcie wody z ulicy Źródlanej w Szewnie.

Dodam, że z wody z wodociągu zlokalizowanego w Szewnie korzystają mieszkańcy takich miejscowości jak Szewna, Podzkodzie, Szyby i część miejscowości Gromadzice.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia