Odmrożone turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych

żródło: pixabay.com

Osoby niepełnosprawne, które otrzymały dofinansowanie ze środków PFRON mogą jeszcze w tym miesiącu pojechać na turnus rehabilitacyjny.

Jak podkreśla Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu znowelizowano przepisy, które do tej pory w związku z pandemią nie dawały możliwości wyjazdu leczniczego. Przypomina, że uczestnicy przed rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego muszą wykonać test w kierunku Sars-CoV-2. Musi on być wykonany nie wcześniej niż 4 dni przed rozpoczęciem rehabilitacji. – Wymóg ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych – podkreśla dyrektor Cudzik. – Miniony rok, stan epidemii i ta izolacja wpłynęły niekorzystnie zarówno na osoby starsze jak i młode. W ubiegłym roku w dużej mierze skorzystanie z wyjazdu na turnus było utrudnione. Natomiast w tym roku jest już możliwość skorzystania z tej możliwości rehabilitacji, przez co widać dużo większe zainteresowanie osób niepełnosprawnych – dodaje.

W tym roku PCPR w Ostrowcu przygotował na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych 920 tys. złotych.

/paw/

Ważne wydarzenia