Powstaje nowy most kolejowy nad rzeką Kamienną

źródło zdjęcia: PKP PLK

To jedna z najważniejszych inwestycji w regionie na kolei. W III kwartale tego roku powinna zakończyć się budowa nowego mostu kolejowego nad rzeką Kamienną w Ostrowcu Świętokrzyskim wzdłuż drogi krajowej nr 9.

Izabela Miernikiewicz, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe podkreśla, że po zakończeniu prac nowym mostem pociągi będą mogły jechać w tamtym miejscu z prędkością do 120 km/h.
– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca przygotowuje fundamenty podpór pod nową konstrukcję mostu. Po ich przygotowaniu, będzie można zamontować konstrukcję i zabudować nowy tor na obiekcie. Z dwóch stron mostu przygotowany jest także zmodernizowany tor, po którym pociągi będą mogły kursować z prędkością do 120 km/h – informuje.
Prace te są elementem przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, współfinansowanej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Po zakończeniu robót na całej linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz pociągi pasażerskie pojadą szybciej. Dzięki inwestycji możliwe będzie przywrócenie regularnych połączeń z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza, a podróżni po przebudowie stacji i przystanków mają zyskać wygodniejszy dostęp do kolei.

/bart/

Ważne wydarzenia