Współpraca popłaca. Przykładem lądowisko na ostrowieckim szpitalu

Podziękowania, zapewnienia o dobrze układającej się współpracy i ciepłe gesty podczas konferencji prasowej starosty Marzeny Dębniak, senatora Jarosława Rusieckiego i posła Andrzeja Kryja. Marzena Dębniak oficjalnie podczas tej konferencji dziękowała parlamentarzystom za pomoc przy ubieganiu się o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę lądowiska na dachu lecznicy.

Powiat ostrowiecki na to zadanie otrzymał 5 milionów złotych. – W naszej sytuacji jest to bardzo duża kwota. Ta współpraca między nami bardzo dobrze się układa i bardzo za to dziękuję – mówiła starosta Dębniak. – Mieliśmy tę świadomość, razem z panem posłem Andrzejem Kryjem, że ta inwestycja jest niezbędna. Od początku ogłoszenia naboru ta współpraca z panią starostą była bardzo dobra – podkreślał senator Rusiecki. Andrzej Kryj, także dziękując za współpracę, wyliczał jak duże środki udało się w ostatnich latach zdobyć dla szpitala.

O tym, że budowa lądowiska jest już prowadzona, choć tego nie widać, mówił również uczestniczący w konferencji dr Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych. – Poza terenem szpitala powstają już konstrukcje i one zjadą do nas już gotowe – wyjaśniał, podkreślając znaczenie obiektu dla lecznicy. – Nasz szpital będzie mógł pełnić rolę tego szpitala ponadpowiatowego, regionalnego, również dla sąsiednich powiatów z dwóch województw – mówił dr Karolik, zdradzając, że rozwojowi lecznicy przysłużyć ma się też jej dalsza, już planowana rozbudowa.- Ze strony zarządu szpitala przygotowujemy dokumentację na kolejny etap jego rozwoju. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, wspólnie z panią starostą, panem senatorem i panem posłem wbijemy łopatę pod budowę nowego obiektu szpitalnego – powiedział dyrektor Karolik. Środki na kolejne inwestycje, jak dodawał, mogłyby pochodzić ze środków, jakie Unia Europejska chce wyasygnować na odbudowę gospodarki po pandemii koronawirusa.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że nigdy jeszcze do ostrowieckiego szpitala nie były kierowane tak duże pieniądze, zarówno z budżetu państwa, jak i budżetu powiatu ostrowieckiego.
W szpitalu – dodajmy – zostaną tez oszczędność po rozstrzygnięciu przetargu na budowę lądowiska w kwocie 300 tysięcy złotych. Mają być przeznaczone na zakupy nowego sprzętu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia