Świętokrzyski oddział ZUS przejdzie gruntowny remont

żródło: ZUS Kielce

Budynek świętokrzyskiego oddziału ZUS przy Piotrkowskiej w Kielcach przejdzie gruntowny remont. To będą pierwsze, po blisko 30 latach użytkowania tego gmachu, tak duże prace remontowe.

– Ten budynek przez wiele lat nie przechodził żadnych remontów. Teraz zaplanowana została jego termomodernizacja. Z uwagi na niedostateczną izolację w okresach zimowych temperatura w tym budynku bardzo spada, a latem jest bardzo gorąco. Musimy również wykonać niezbędne prace elektryczne polegające na modernizacji oświetlenia wewnętrznego, wymianie wszystkich opraw. Będzie to oczywiście oświetlenie energooszczędne – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. Istniejąca elewacja zostanie zdemontowana, docieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz stropodachy. W tej chwili trwa opracowywanie i przygotowanie dokumentacji na podstawie, której ogłoszony zostanie przetarg. – Planujemy, by te wszystkie prace dotyczące przetargu odbyły się na początku września tego roku. Jeżeli będziemy mieli wszystko wcześniej gotowe, to takie ogłoszenie może być podane wcześniej – informuje rzecznik ZUS.

Po remoncie wygląd zewnętrzny placówki nie będzie odbiegał od tego obecnego. – Ten budynek wkomponował się w architekturę centrum miasta. Chcemy, by po termomodernizacji był jak najbardziej zbliżony do tego obecnie. Dlatego będziemy się starali uzyskać ten sam wygląd przy użyciu współczesnych materiałów i z uwzględnieniem obecnych przepisów i norm. Tym bardziej, że przy sąsiednich ulicach wybudowane zostały już inne, podobne budynki – podkreśla rzecznik Szkalej.

Warto dodać, że termin przeprowadzenia remontu wynosi 24 miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia