Na bezpłatne badania profilaktyczne zaprasza Dom Ulgi w Cierpieniu

W pierwszej połowie maja mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań EKG i spirometrii. Kobietom wykonywana będzie dodatkowo morfologia, a mężczyznom badanie PSA, czyli przesiewowe badanie w kierunku nowotworu prostaty. Mierzony ma być też cukier i ciśnienie.

Taką akcję, w dowód wdzięczności za przekazywany 1 proc. podatku, co roku przeprowadza dla wszystkich chętnych Dom Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II. – Badania będą przeprowadzane od 10 do 14 maja w Domu Ulgi w Cierpieniu. Ważne jest, aby już teraz zapisywać się telefonicznie lub osobiście w rejestracji Domu Ulgi w Cierpieniu na dokładny termin i godzinę. Chcemy sprawnie przebadać jak największą liczbę osób – mówi ks. Paweł Anioł, dyrektor placówki.
Chętni mieszkańcy gminy Kunów badania będą mięli wykonywane w swojej gminie po 17 maja. Każdego roku z badań tych korzysta około 1 tysiąca osób. Dom Ulgi w Cierpieniu chciałby w najbliższej przyszłości wykonywać też USG w kierunku nowotworów jelita grubego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia