Materace dostępne w Ostrowie – kiedy stary wymienić na nowy?

Kupując dobrej jakości materac otrzymujesz gwarancję od producenta na kilkanaście lat. Przez tak długi czas nic nie powinno się z nim dziać. Musisz jednak wiedzieć, że okres żywotności materaca jest znacznie krótszy i najlepiej wymieniać stary materac na nowy po 7 latach używania. Zobacz dlaczego jest to tak ważne.

Przede wszystkim higiena

Materace produkowane w ostatnich latach są bardzo wysokiej jakości. Jednak nawet najlepszy z nich podczas użytkowania ulega różnego typu zabrudzeniom. Przede wszystkim w poszczególne warstwy materaca wnika kurz i wilgoć. Jeśli do tego dołączymy ciepło, wydzielane przez ludzki organizm podczas snu powstają idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów. Bardzo ważne jest zatem utrzymywanie materaca w czystości. Wybierając model dla siebie warto postawić na taki, który posiada zdejmowany pokrowiec. Systematyczne pranie go zapewni przez dłuższy czas czystość i higienę.

Zużycie wierzchniej części materaca

Podczas lat używania materaca najbardziej niszczy się jego wierzchnia część. Częstym problemem są, przede wszystkim, uszkodzenia pokrowca. Zdarzają się także wgniecenia pianki stanowiącej zewnętrzne podparcie dla ciała osoby śpiącej. Jeśli pojawią się tego rodzaju uszkodzenia wymiana materaca jest konieczna.

Inne powody wymiany materaca

Względy higieniczne oraz zużycie zewnętrznej warstwy materaca to jedne z najczęstszych powodów wymiany materaca na nowy, ale nie jedyne. W starszych typach materacy sprężynowych zdarza się, że poszczególne sprężyny wybijają się i uciskają ciało osób śpiących. Nierówna praca poszczególnych sprężyn sprawia, że użytkownik budzi się obolały, a to znak, że materac należy wymienić. W przypadku materacy piankowych wskazaniem do wymiany jest odkształcanie się materaca. Najczęściej można to zauważyć wstając z łóżka. Jeśli materac długo nie wraca do swojego kształtu lub pozostają w nim wgniecenia oznacza to, że czas najwyższy na wymianę.

Jak przedłużyć okresu używania materaca?

Jak przedłużyć okresu używania materaca?

Jeśli chcesz długo korzystać ze swojego materaca musisz zadbać o niego już podczas zakupu. Na początek zobacz Ostrów materace na Materaceostrow.pl i dokładnie zapoznaj się z przedstawionymi tam modelami. Zwróć uwagę na ich wygląd, budowę i przeczytaj opis. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji. Jedną z nich jest rodzaj pokrowca. Wśród wielu opcji znajdziesz pokrowiec Probiotex, który zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów. Jest on częścią m.in. materaca Hilding Lambada. Pokrowiec można zdjąć i wyprać, co jest jedną z jego dodatkowych zalet. Coraz częściej firmy produkujące materace mają w swojej ofercie także materace nawierzchniowe np. Hilding Alt. Jest to cienka warstwa pianki umieszczona w miękkim pokrowcu. Ułożenie takiego materaca na materacu właściwym ułatwia utrzymanie tego ostatniego w dobrym stanie przez dłuższy czas. W każdej chwili można usunąć lub wymienić materac nawierzchniowy i korzystać z materaca właściwego, który pozostaje w doskonałym stanie.

 

Nawet materac najwyższej klasy niszczy się. Warto o tym pamiętać i co kilka lat planować jego wymianę na nowy. Podejmując decyzję o zakupie materaca dobrze jest poznać dokładnie Lubin materace na Matercelubin.pl i wybrać model, który charakteryzuje się odpornością na zabrudzenia i wilgoć, pozwala także na dokładne czyszczenie pokrowca. Warto postawić na dobrą jakość, bo dzięki temu materac posłuży Ci długo.

Podziel się

Ważne wydarzenia