60 mieszkań na wynajem w Starachowicach

źródło zdjęcia: UM w Starachowicach

Do 30 kwietnia potrwa nabór wniosków o wynajem lokali mieszkalnych w trzech nowo wybudowanych budynkach przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach.

W sumie to 60 mieszkań.

– Wielkość mieszkań jest zróżnicowana – od 34 metrów kwadratowych do 56 metrów. W ramach inwestycji powstało 60 miejsc postojowych, a także plac zabaw – mówi prezydent Marek Materek. Stawka za czynsz została ustalona na 12,60 zł za metr kwadratowy. Do tego należy doliczyć opłatę za parking oraz media.
– Zostały wykonane przyłącza. Za dostawy ciepła odpowiadać będzie miejska spółka Zakład Energetyki Cieplnej, a za dostawy wody i odbiór ścieków odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – podkreśla prezydent Materek.
Jak mówi Igor Gajewski, prezes Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, mieszkania są bardzo dobrze wyposażone.
– Zamontowane zostały instalacje domofonowe, elektryczne kuchenki, płytki w łazienkach i kuchniach, panele podłogowe, okna trzyszybowe. Oprócz tego każdy lokal ma swój balkon, większość tych balkonów jest narożnych – wyjaśnia.
Obecnie na terenie inwestycji przy ul. Piłsudskiego trwają jeszcze prace porządkowe, do końca kwietnia powinny zakończyć się procedury odbiorowe. Łącznie – te trzy budynki kosztowały 12 milionów złotych, z czego 4 miliony to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy, a także z preferencyjnego, niskooprocentowanego kredytu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia