– Bądźmy odpowiedzialni w święta – apeluje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi o stosowanie się do ograniczeń i zaleceń.

– Liczba nowy zakażeń wirusem Sars-CoV-2 rośnie zarówno w kraju, jak i powiecie ostrowieckim, a stosowanie się do zasady DDM czyli dezynfekcja, dystans i maseczka oraz do wprowadzonych ograniczeń przybliża nas do pokonania epidemii – mówi Wioletta Adamczyk-Nowak, szefowa ostrowieckiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Jest to trudny czas dla nas wszystkich, ale każdy z nas może dołożyć wszelkich starań do tego, abyśmy jak najszybciej wrócili do normalności. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką w obiektach kultu religijnego, w obiektach użyteczności publicznej, przestrzegajmy obowiązujących limitów. Pamiętajmy także o zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego oraz o przestrzeganiu zasad higieny i dezynfekcji. Po prostu bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o swoje zdrowi i zdrowie innych – apeluje.
Szefowa sanepidu na święta i po nich życzy zdrowia i wytrwałości. – Niech ten świąteczny czas przyniesie siłę i wiarę w lepsze jutro – mówi.
A dziś – przypomnijmy – mieliśmy w kraju 30 tysięcy nowych zakażeń, wyjątkowo dużo, bo 95 było ich w powiecie ostrowieckim. W kraju i tylko ostatniej doby zmarło z powodu Covid-19 blisko pół tysiąca osób.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia