Tragiczny weekend na drogach powiatu ostrowieckiego

zdjęcia: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Policja pod nadzorem prokuratury ustala przyczyny i dokładne okoliczności dwóch tragicznych wypadów, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu ostrowieckiego. Życie w nich straciły dwie osoby.

Do pierwszego wypadku doszło w ostatni piątek na ulicy Traugutta około 21.40. 22-letni kierowca na łuku drogi w rejonie przejścia dla pieszych potrącił przechodzącego się przez jezdnię 47-letniego mężczyznę. Pieszy nie przeżył. – W chwili zdarzenia 22-letni kierowca był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są ustalane – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W drugim wypadku, do którego doszło w sobotę około 13 w Bałtowie zginęła 25-letnia mieszkanka Kalisza. Była reanimowana przez ponad godzinę. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca motocyklem marki Yamaha 25-letnia kobieta z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem dostawczym, który prowadziła 40-letnia mieszkanka gminy Bałtów – relacjonuje Ewelina Wrzesień. Kierująca busem, jak dodaje, była trzeźwa. Policjanci ustalili już, że 25-letnia kierująca motocyklem nie posiadała do tego uprawnień.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia