Będą sprzątać las. W akcję włączyć może się każdy

Grupa aktywistów ze Stowarzyszenia Ostrower, Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy OstroBiec oraz grupy Morsy i Foczki Ostrowiec Świętokrzyski zamierzają walczyć o czyste lasy, którymi biegają, spacerują czy jeżdżą na rowerach. W następną sobotę 27 marca organizują akcję sprzątania 'OdśmiećMy las’.

– Spotykamy się na zajezdni przy ulicy Iłżeckiej i wspólnie z osobami, które przyjdą pójdziemy do tego lasy i go po prostu posprzątamy. Zapewniamy oczywiście rękawice, worki. Akcja jest wsparta przez ZUO Janik, Zakład Usług Miejskich i Urząd Miasta, ponieważ te zebrane śmieci trzeba wywieźć – mówi Kamil Stelamsik, jeden z pomysłodawców inicjatywy. Wyjaśnia, że nie zamierzają nikogo wyręczać z obowiązku sprzątania własnych lub zarządzanych przez siebie terenów, a zwrócić uwagę na poważny problem wciąż powstających dzikich wysypisk. – Ja jestem zwolennikiem solidnych kar i pokazywania wręcz publicznie sprawców takich przewinień. Oczywiście wiemy, że każda taka przestrzeń ma swojego zarządcę, osoby, instytucje odpowiedzialne za ten teren i my też chcemy jakby potrząsnąć trochę tymi osobami – dodaje Kamil Stelmasik.
Spotkanie w sobotę 27 marca przy pętli autobusowej przy ulicy Iłżeckiej zaplanowano na 9.30, a samą akcję sprzątania, jeżeli będą chętni do pomocy mieszkańcy, zamierzają powtórzyć.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia