Bardzo duże zainteresowanie udostępnionymi przez OTBS mieszkaniami na wynajem

10 mieszkań na wynajem przekazanych przez gminę do spółki OTBS rozeszło się jak 'ciepłe bułeczki’.
Zaskoczona tak dużym zainteresowaniem jest Małgorzata Kostrzewa, prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Jak mówi, do spółki wpłynęło ponad 50 wniosków od osób zainteresowanych wynajmem. Po ich weryfikacji do przetargów stanęło blisko 40 osób, które walczyły o 8 kawalerek i 2 mieszkania dwupokojowe.
– Śmiało możemy powiedzieć, że największym zainteresowaniem cieszyło się jedne z mieszkań dwupokojowych. Do jego licytacji przystąpiło 9 osób, natomiast w każdej innej licytacji brały udział minimum 2 osoby – podkreśla prezes Kostrzewa i dodaje, że choć cena wywoławcza za metr kwadratowy wynosiła 10 zł, to podczas licytacji okazywało się, że chętni są w stanie zaproponować dużo więcej.
– W przypadku jednego z mieszkań zaoferowana kwota za metr kwadratowy to było 29,70 zł – wyjaśnia.
Ale byli też szczęśliwcy, którym udało się wylicytować najem mieszkania za cenę tylko trochę wyższą od kwoty wywoławczej.
Jak zapowiedział dziś w Radiu Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński, miasto po sukcesie tego pilotażowego projektu zdecydowało, że jeszcze latem będą chcieli udostępnić kolejne mieszkania na wynajem, ale najpierw muszą je wyremontować.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia