Miasto skupuje kolejne grunty

Miasto kupi kolejną działkę zlokalizowaną przy ulicy Parkowej. Radni miejscy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie jej nabycia.


Prezydent Jarosław Górczyński tłumaczy, że od kilku lat prowadzą politykę scalania gruntów, co zwiększa możliwości inwestycyjne miasta.
– W pierwszej kolejności porządkujemy sprawy związane z własnościami. Jeżeli wokół miasto dysponuje własnymi nieruchomościami o powierzchni kilku hektarów, a w środku znajduje się działka w prywatnych rękach o powierzchni około 1600 metrów kwadratowych, to zasadnym jest aby miasto ją kupiło – wyjaśnia.
Jak się dowiedzieliśmy, właściciel wspomnianej działki zmarł, a o jej sprzedaży zdecydowali spadkobiercy. W momencie, gdy działka przejdzie na własność gminy to w tym rejonie będzie ona dysponować gruntem o powierzchni ponad 3 hektarów. Prezydent Górczyński nie chce zdradzić, jakie plany wobec tej działki ma miasto.
– Za wcześnie, by o tym mówić – zastrzegał.
Można jednak przypuszczać, że teren zostanie przeznaczony pod budownictwo i niewykluczone, że wielorodzinne. Pod koniec ubiegłego roku w jej sąsiedztwie został oddany blok socjalny, w którym zamieszkało 18 rodzin.

/bart/

Ważne wydarzenia