„Z ust do ust” dla fundacji Rak&Roll

Nauczycielki ostrowieckiej 'Samochodówki’ zapoczątkowały challenge 'Z ust do ust’, który ma pomóc zebrać środki finansowe dla fundacji Rak&Roll. Jest to jedno z wydarzeń w ramach kończącego się w szkole Tygodnia Profilaktyki Zdrowotnej.

Na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępniają kolarz własnych zdjęć z pomalowanymi ustami i wskazują kolejne osoby do zrobienia tego samego, zachęcając je do wpłacenia na rzecz fundacji dowolnej kwoty. – Te kobiece usta mają sygnalizować zjednoczenie kobiet i chęć niesienia pomocy innym kobietom – mówi Anna Gębura, nauczycielka i jedna z koordynatorek całej akcji w 'Samochodówce’.
Tydzień Profilaktyki Zdrowotnej, przebiegający w szkole pod nazwą 'Kobiety-Kobietom’ poświęcony był profilaktyce nowotworów u pań. Zorganizowany był z myślą o uczennicach, ale także wszystkich kobietach. Ma zachęcać do wsparcia finansowego fundacji Rak&Roll oraz do dbania o zdrowie i badania się. Zorganizowane zostały warsztaty i konferencje on-line. Specjaliści wyjaśniali jak rozmawiać z chorymi na raka i jak chore kobiety powinny pracować z emocjami, które towarzyszą chorobie, a także jak poprawnie wykonać badanie piersi. Na stronie internetowej szkoły opublikowane są filmy z tych wykładów.
W ramach przedsięwzięcia uczennice kierunku fryzjerstwa w szkolnych warsztatach przycięły też włosy uczennicom szkół podstawowych, dzięki czemu pozyskano materiał na peruki dla chorych kobiet.

Tydzień profilaktyki zdrowotnej w Samochodówce będzie kontynuowany w przyszłym roku.

/mag/

Ważne wydarzenia