Radni miejscy za ekologią

Samorząd Ostrowca w dalszym ciągu będzie wspierał inwestycje w ekologiczne źródła energii.

Na dzisiejszej sesji radni zdecydowali, że mieszkańcy miasta wciąż mogą liczyć na dofinansowanie do montażu w domach pomp ciepła w kwocie 5-ciu tysięcy zł.
Zwiększone zostało dofinansowanie do wymiany pieców węglowych tzw. kopciuchów. W tym roku wynosić będzie 3,5 tysiąca złotych. Miasto więcej dołoży właścicielom domów, którzy zdecydują się podłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dotacja maksymalnie wynosi 80 procent, ale nie więcej niż 4 tysiące zł. Radni zgodzili się dziś na wydłużenie terminu składania wniosków o dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych do 31 maja tego roku.
– Program 'niskiej emisji’ funkcjonuje w Ostrowcu od 2016 roku i gmina sukcesywnie zwiększa kwotę środków przeznaczanych na ten cel – mówił  po zakończeniu sesji prezydent Jarosław Górczyński.
– Zaczęliśmy od kwoty 65 tysięcy, w 2020 roku było to już 553 tysiące złotych. Na ten rok zabezpieczyliśmy kwotę 700 tysięcy – wyliczał.
Warto dodać, że z programu w zeszłym roku skorzystało 134 właścicieli nieruchomości.
– W tym roku liczymy, że z dofinansowania skorzysta więcej osób szczególnie, że program jest skierowany także do właścicieli nowych nieruchomości. Osoby, które się dopiero wybudowały mogą np. liczyć na dofinansowanie instalacji paneli fotowoltaicznych – podkreślał prezydent Górczyński.
Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia