Akademia Pływacka na Rawszczyźnie

Na Pływalni Rawszczyzna,w Ostrowcu realizowane są zajęcia w ramach programu 'Akademia Pływacka 2021′ dla uczniów ostrowieckich szkół podstawowych w klasach I i III.

-Naszym celem jest nauczenie tych najmłodszych uczniów pływać. Chcemy też zapoznać dzieci z zasadami zachowania się nad wodą, na kąpieliskach, basenach i to robimy w czasie organizowanych przez nas od wielu lat zajęć  – informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje też zajęcia pływackie dla uczniów klas II w ramach „Programu Powszechnej Nauki Pływania”. Grzegorz Bażant podkreśla, że nauka pływania odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Uczniowie mają na Pływalni Rawszczyzna zapewnione wyodrębnione wejścia i oddzielne przebieralnie, by maksymalnie uniknąć kontaktu z innymi użytkownikami. Sprzęt wykorzystywany do nauki pływania jest dezynfekowany. Przy wejściu do budynku i w holach wejściowych dostępne są środki do dezynfekcji rąk – dodaje.

Program 'Akademia Pływacka 2021′ finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu, a pieniądze na projekty nauki pływania dla klas II przekazuje ostrowiecki samorząd. Informacje na temat programów realizowanych przez ostrowiecki MOSiR dostępne są w placówkach szkolnych na terenie Ostrowca.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia