Spoty filmowe, wykłady, warsztaty, challenge i zbiórka pieniędzy czyli akcja profilaktyczna z 'Samochodówką”

Trwa zorganizowany w ostrowieckiej 'Samochodówce” Tydzień Profilaktyki Zdrowotnej. Seria wydarzeń pod wspólną nazwą 'Kobiety-Kobietom’ poświęcona jest profilaktyce nowotworów, które dotykają panie. Ma zachęcać do badania się i wsparcia finansowego fundacji Rak&Roll.

Wczoraj na stronie internetowej szkoły opublikowany został filmowy spot promujący te działania. – Gorąco zachęcam, żeby obejrzeć ten filmik i udostępniać go, by tylko tak możemy dotrzeć z naszym przekazem do szerokiego grona osób i zebrać więcej środków na pomoc kobietom w potrzebie -mówi Anna Gębura z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli 'Samochodówki’, jedna z koordynatorek przedsięwzięcia, w które udało się zaangażować rzeszę kobiet i dziewczynek.
Na stronie internetowej szkoły opublikowane są już także zarejestrowane konferencje on-line, poświęcone temu, jak rozmawiać z chorymi na raka, metodom pracy z emocjami, które towarzyszą chorobie oraz temu, jak prawidłowo badać piersi. – Za nami już akcja ścinania włosów na peruki dla chorych – mówi Anna Gębura. Odbyła się na terenie szkolnych warsztatów. – Uczennice naszej szkoły dokonały przycięcia włosów 10 uczennicom ze szkół podstawowych nr 7, 10 i 14. Dało to łącznie około 9 metrów włosów – dodaje.
Ważnym elementem projektu będzie też challenge ,,Z ust do ust’, który ma umożliwić zebranie pieniędzy dla fundacji Rak&Roll. Rozpoczną go nauczycielki szkoły – udostępniając w mediach społecznościowych kolaż własnych zdjęć z pomalowanymi ustami. – Będziemy nominowały kolejne kobiety z ostrowieckich instytucji, przedsiębiorstw, aby też włączyły się do akcji, zrobiły własne zdjęcia i nominowały kolejne osoby – mówi Anna Gębura, podkreślając, że warunkiem udziału w akcji będzie wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz fundacji.
Tydzień profilaktyki zdrowotnej w Samochodówce spotkał się z tak ciepłym przyjęciem i dużym echem, że będzie kontynuowany w przyszłym roku, a jednym z jego punktów na pewno będzie akcja przekazywania po strzyżeniu włosów na peruki dla leczących się kobiet.

 

/mag/

Ważne wydarzenia