Czy powstanie Muzeum Ziemi Kunowskiej?

źródło zdjęcia: FB Lecha Łodeja

Samorząd Kunowa chce zagospodarować opuszczony budynek dawnego spichlerza, który znajduje się w centrum miasta pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy, a kościołem św. Władysława.

Burmistrz Lech Łodej mówi, że chcą stworzyć w nim Muzeum Ziemi Kunowskiej.
– Od dawna są takie plany. Chcemy zwrócić także szczególną uwagę na historię kamieniarstwa, bo przypomnę, że nasz Kunów między innymi z tego słynie – podkreśla.
Burmistrz Łodej dodaje, że obecny stan budynku jeszcze nie jest najgorszy, ale czas działa na jego niekorzyść. Zwraca uwagę także na jego walory, które można wykorzystać.
– Czas upływa i bez zagospodarowania tego obiektu, stracilibyśmy go. Działka ma 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, może tam powstać wieża widokowa, z której będzie można podziwiać sporą część gminy – wyjaśnia.
Gmina rozważa różne możliwości sfinansowania modernizacji obiektu. – Jedną z nich jest zrealizowanie tego projektu w ramach partnerstwa publiczno-prawnego – mówi burmistrz Kunowa, czyli współfinansowania przez miasto i prywatny kapitał remontu.
Jest to o tyle łatwiejsze, że budynek nie podlega nadzorowi konserwatorskiemu co daje większe możliwości jego przebudowy, oznacza też niższe koszty.
Wstępne rozmowy z przedsiębiorcami już się odbyły, wyrazili zainteresowanie propozycją samorządu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia