8 marca kobiety będą rządzić na ostrowieckim Rynku

Dzień Kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim upłynie głównie pod znakiem dobrej muzyki. Wyjątkowe wydarzenia na 8 marca planuje Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jacek Kowalczyk, dyrektor instytucji mówił na antenie Radia Ostrowiec, że choć pandemia koronawirusa wymusza ograniczenie formy wydarzenia, to mieszkanki Ostrowca mogą liczyć na ciekawe spędzenie swojego święta na Rynku.

– Ostrowczanki będą rządzić na Rynku, stąd zapraszamy właśnie tam. Będzie fajna muzyka, a każda pani, która pojawi się na Rynku będzie mogła wykonać wyjątkowe zdjęcie specjalnym aparatem, który natychmiast je wywoła, na tle planszy przygotowywanej dwa tygodnie przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury – podkreślał. Wydarzenie w centrum miasta podzielone będzie na dwie tury: pierwsza rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 12:00, druga potrwa od 15:00 do 17:00.
Później o 17:00 odbędzie się koncert online.
– Przede wszystkim chcemy pokazać nasze talenty ostrowieckie, czyli Studio Pandora. Wystąpią między innymi młode wokalistki znane ostrowczanom – Julia Tłuczkiewicz i Matylda Szkalrska – tłumaczył Jacek Kowalczyk.
Podczas koncertu wystąpią także artyści z zagranicy: Alberto Amati, który zaśpiewa największe włoskie przeboje i Nazar Tatsyshyn, znany ostrowczanom z występów w zespole Leonvoci, którego zresztą jest założycielem.

Koncert transmitowany będzie na Facebooku, na profilu Miejskiego Centrum Kultury.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia