Materiałowe chinosy – te spodnie musisz mieć w swojej męskiej szafie!

Chinosy męskie to typ spodni, który idealnie wpisuje się w trend smart casual. Pojęcie „elegancki casual” jednak nieco wieje  wieloznacznością. Słyszymy to cały czas, ale zbyt wielu mężczyzn ma pytania na temat zasad ubioru męskiego w tym stylu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc ci zrozumieć niuanse eleganckiego stroju codziennego i nadać mu styl, a przede wszystkim – przekonać do zasadności spodni męskich chino! 

Czym jest smart casual?

W swojej najbardziej podstawowej formie styl smart casual zasadniczo wypełnia lukę między codziennym ubiorem a biznesowym casualem. Stał się obowiązkową modą dla wielu start-upów, firm technologicznych i biur korporacji. Dlaczego? Ubiór smart casual zachowuje czystą, półprofesjonalną formę, jednocześnie pozwalając osobie na odpowiednie wyrażanie siebie. Jakie elementy ubioru idealnie wpisują się w ideę eleganckiego casualu? Prócz wymienionych już spodni męskich chino, będą to wszelkiego rodzaju eleganckie koszule noszone na co dzień, modna, odpowiednio dopasowana odzież wierzchnia i rzecz jasna – właściwe eleganckie buty codzienne. Próbując jednak rozwinąć nieco tytułowy wątek, skupmy się na spodniach materiałowych męskich o kroju chino. 

Męskie chinosy od Denley 

Czym są spodnie chinosy? 

Te eleganckie spodnie materiałowe męskie nawiązują do szczególnego stylu spopularyzowanego przez amerykańskie wojsko podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Zostały nazwane chinosami, ponieważ wyprodukowano je w Chinach („chinosy” to po hiszpańsku chiński). Oryginały zostały wykonane bez zakładek i z subtelnie zwężanymi nogawkami, aby uniknąć strat materiału, a dziś awansowały do modelu pośredniego między formalnymi spodniami wizytowymi a zwykłymi dżinsami. Chinosy to spodnie z materiału – w ofercie wielu sklepów internetowych z odzieżą męską te męskie spodnie są dostępne w wersji bawełnianej i mieszanki bawełny lub wełny. Dodatkowo szeroka gama kolorów chinosów wyróżnia je jako kuszący wybór dla większości panów, szczególnie tych, którym nieobcy jest styl smart casual. 

Spodnie męskie chinosy – dlaczego musisz je mieć?

Spodnie męskie powinny wypełniać wizualną lukę między obuwiem a koszulą. Chinosy, wełniane spodnie od garnituru i formalne spodnie wizytowe to zdecydowani faworyci eleganckich codziennych stylizacji. Podczas gdy dżins jest nie do przyjęcia w codziennym stroju biznesowym, to ciemny denim jest jeszcze akceptowalny w ubiorach smart casual. Jeśli jednak decydujesz się na dżins, unikaj wszelkiego rodzaju chaosu i ozdób, a jeśli nie jesteś przekonany – zupełnie z niego zrezygnuj.

Beżowe męskie spodnie chino

Skład tkaniny ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniej pary spodni, szczególnie w kwestii spodni materiałowych męskich na lato. Oddychalność, drapowanie, odporność na zagniecenia i komfort różnią się w zależności od różnych materiałów. 

Jak nosić męskie spodnie chino?

W ubiorze smart casual unikaj wszelkich krojów spodni, które wyglądają na zbyt luźne lub zbyt obcisłe. Męski elegancki strój codzienny w 2021 roku sprzyja dopasowanemu krojowi, więc celuj w kroje slim fit. Jak zawsze dopasowanie powinno być ważniejsze niż cena czy renomowana marka. Dobrze dopasowane chinosy za 59 zł to znacznie więcej niż model za 300 zł, który wygląda jak namiot. 

Kiedy masz dość dżinsów, uniwersalne, np. czarne spodnie materiałowe chinosy dopasują się niemal do wszystkiego. Mogą być całkiem eleganckie lub całkiem swobodne. Sparuj je ze skórzanymi butami i koszulą w kratę, a nawet z marynarką i krawatem – albo wprost przeciwnie: załóż T-shirt i tenisówki. 

Podziel się

Ważne wydarzenia