Ważna inwestycja drogowa na ukończeniu

źródło zdjęcia: UM Ostrowiec

Firmy drogowe powoli wracają do pracy. Ciężki sprzęt pojawił się ponownie na ul. Denkowskiej w Ostrowcu, gdzie realizowana jest ważna dla komunikacji w mieście inwestycja – budowa łącznika ulicy Furmańskiej z Denkowską.

– Droga już jest praktycznie na ukończeniu. Zgodnie z umową, mamy ją odebrać od firmy MPRD do 11 maja tego roku- mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński i podkreślał wagę tego odcinka nie tylko pod względem poprawy komunikacji w mieście.
– W tym obszarze uwalniamy też sporo terenu inwestycyjnego, bo przy ul. Denkowskiej budują się bloki, za moment działki przy nowym ciągu komunikacyjnym staną się bardzo atrakcyjne, więc myślę, że krajobraz tej części miasta w niedługim czasie się bardzo zmieni – tłumaczył.
Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych poinformował, że prace wykonane są w około 70 procentach.
– Tu już widać zarys ronda, bo krawężniki już prawie zostały ustawione, został nam tylko jeden fragment, którego nie możemy dokończyć dopóki nie zostanie przyłączone zasilanie gazociągu. W momencie, gdy te prace ruszą z pełną siłą, czyli mniej więcej w przyszłym tygodniu, bo wtedy spodziewamy się o wiele lepszych warunków atmosferycznych, będzie najbardziej widoczny postęp prac – podkreślał.
Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje budowę jezdni o szerokości 7 metrów, małego ronda, ścieżki rowerowej i chodnika, a także budowę kanalizacji deszczowej i przebudowanie oświetlenia ulicy. Koszt prac to prawie 3,4 miliona złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia