Miasto chce budować kolejne bloki mieszkalne

źródło zdjęcia: UM Ostrowiec

Miasto nie wyklucza budowy kolejnych bloków wielorodzinnych z mieszkaniami na sprzedaż. Prezydent Jarosław Górczyński mówi, że mają już upatrzony teren.

Nie chce jednak zdradzać gdzie, by – jak to określa – nie prowokować sztucznego windowania cen tej i sąsiednich nieruchomości.
– Mamy taką komfortową sytuację, że miasto może wspierać swoją spółkę. Ceny proponowane przez OTBS moim zdaniem są rozsądne, ostatnie mieszkania jakie miasto sprzedawało kosztowały w granicach 3800 zł za metr kwadratowy – wyjaśnia.
Jedną z ostatnich inwestycji developerskich miasta jest osiedle Merkury, wybudowane przez Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – Mamy dobre przykłady z inwestowania przez miejską spółkę – podkreśla prezydent Górczyński.
W Ostrowcu rośnie zapotrzebowanie na mieszkania. Bloki developerskie buduje przy ulicy Piwnej inwestor z Kielc, z kolei przy ulicy Denkowskiej powstaje osiedle 'Zielony stok’. Ostrowiecki developer sprzedaje tam mieszkania o powierzchni od 40 do 55 metrów kwadratowych.
Ale są też mniejsi prywatni inwestorzy, którzy pojedyncze nieruchomości wykorzystują pod budownictwo wielorodzinne.
Na przykład przy ulicy Sienkiewicza powstaną 22 mieszkania, przy ulicy Starokunowskiej budynek, w którym na dole zaplanowano lokale usługowe, górne piętra to już mieszkania.
Miasto wydało już warunki zabudowy na kompleks budynków wielorodzinnych przy ulicy Targowej.
A w urzędzie trwa rozpatrywanie kolejnych sześciu wniosków od prywatnych inwestorów.

/joge/

Ważne wydarzenia