Mała Eryka potrzebuje naszego wsparcia

źródło zdjęcia: Facebook

Mała Eryka Adamczyk z Ostrowca, która urodziła się ze krótszą, zdeformowaną nóżką potrzebuje pomocy.

Aby uniknąć amputacji, musiała przejść skomplikowaną operację pod okiem światowej sławy ortopedy dziecięcego – dr Drora Paleya ze Stanów Zjednoczonych.
Pierwsza operacja się udała, stopa została zrekonstruowana a kość piszczelowa naprostowana. Dziecko obecnie przechodzi rehabilitację.
Nie oznacza to jednak, że leczenie się skończyło.
Jak mówi Ernesta Adamczyk, mama dziewczynki kolejny zabieg zaplanowany jest na drugą połowę tego roku.
– W tym roku planujemy wydłużyć jej nóżkę za pomocą specjalnego aparatu, który będziemy systematycznie podkręcać i jednorazowo możemy wydłużyć o około 5 centymetrów, to jest i tak dużo jak na jeden raz. Cały proces będzie trwał od 6 do 8 miesięcy – podkreśla.
Zabieg jest bardzo drogi. Jego koszt to 250 tysięcy złotych, z czego rodzinie udało się zebrać z pomocą Fundacji 'Bo w nas jest moc’ około 100 tysięcy złotych.
Dlatego Ernesta Adamczyk prosi wszystkie osoby, które zastanawiają się na jaki cel przekazać 1% podatku, o przekazywanie go właśnie na leczenie jej dziecka.
Szczegółowe informacje jak to zrobić, znajdziemy na stronie Fundacji 'Bo w nas jest moc’. Tam też udostępniona została zbiórka na portalu 'pomagam.pl’, jeżeli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą.

/bart/

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/fundacjadlaeryki

Podziel się

Ważne wydarzenia