1 marca mija czas na złożenie zeznania PIT-28 za 2020

żródło: pixabay.com

Tylko do poniedziałku mają czas podatnicy, którzy rozliczają się za pomocą formularza PIT-28. W tym dniu mija termin na ich złożenie do urzędu skarbowego.

– Termin rozliczenia tzw. ryczałtu mija z nim 28 lutego ponieważ jest to dzień wolny od pracy. W tym momencie rozliczenie przesyła się na dzień 1 marca i do tego czasu właśnie musimy złożyć PIT-28 oraz dokonać zapłaty podatku, jeśli wychodzi nam kwota do zapłaty – wyjaśnia Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Św. i dodaje, że warto dotrzymać tego terminu, bo za złożenie PIT-28 po terminie mogą grozić nieprzyjemne konsekwencje. – Jeśli w terminie nie rozliczymy się i nie złożymy zeznania podatkowego z tzw. ryczałtu to najprawdopodobniej urząd wezwie daną osobę do złożenia takiego zeznania. Grożą za to konsekwencje karne skarbowe w postaci mandatu – mówi naczelnik Sejdziński.

PIT-28 to deklaracja podatkowa dla osób, które rozliczają się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Są to podatnicy, którzy w minionym roku podatkowym prowadzili np. pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie, jako spółka cywilna albo jawna. Z formularza PIT-28 korzystają również podatnicy osiągający przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy i umów podobnych pod warunkiem, że nie wiązały się one z prowadzeniem działalności gospodarczej.

PIT-28 można złożyć w formie tradycyjnej, elektronicznej bądź za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia