Jeszcze w tym roku na dachu szpitala lądować będą helikoptery

źródło zdjęcia: Pixabay

To już pewne – do końca listopada tego roku na dachu ostrowieckiego szpitala powstanie lądowisko dla helikopterów ratunkowych. Lecznica podpisała umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Kosztować będzie blisko 4 miliony 700 tysięcy złotych.
Starosta Marzena Dębniak podkreśla, że przetarg był bardzo satysfakcjonujący, bo kwota zaproponowana przez firmę która wygrała jest niższa niż zakładany na ten cel budżet, czyli 5 milionów złotych.
– Firma jest doświadczona w budowaniu lądowisk, więc mamy nadzieję, że jego odbiór nastąpi szybciej. Środki na jego budowę zostały już zabezpieczone i przekazane szpitalowi – mówi.
Lądowisko powstanie na skrzydle budynku C szpitala, nad oddziałem chirurgicznym. Oprócz niego przy budynku B powstanie specjalna winda przystosowana do transportu pacjentów w pozycji leżącej.
Budowa szpitalnego lądowiska była niezbędna, by Szpitalny Oddział Ratunkowy nie został zdegradowany do izby przyjęć. Gdyby tak się stało powiat zmuszony byłby zwrócić środki pozyskane na utworzenie SOR-u. Czas na budowę lądowiska upływa z końcem tego roku.
Starosta Dębniak dodaje, że powiat będzie się starał odzyskać środki, które z własnego budżetu wyłożył na budowę lądowiska.
– Złożyliśmy kolejny wniosek o środki z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych. W poprzednim rozdaniu nie otrzymaliśmy środków, teraz mamy nadzieję, że uda się je pozyskać – wyjaśnia.
A decyzję o podziale środków powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

/bart/

Ważne wydarzenia