Ruszają kina, a kiedy koncerty?

Mimo, że wchodzące w życie 12 lutego rozporządzenie rozmrażające część gospodarki umożliwia przez domy kultury organizację wydarzeń kulturalnych, to Miejskie Centrum Kultury przez najbliższe dwa tygodnie nie planuje organizacji innych wydarzeń, niż seanse w Kinie Browar.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim podkreśla, że jest wiele czynników, które za tym przemawiają.
– Chyba wszystkich nas trochę zaskoczyło tak szybkie rozmrożenie kultury. Pamiętajmy o biznesowej skali wydarzeń, dla 60 osób to nie będą mega koncerty, a ja nie słyszałem, żeby artyści zeszli z ceny – podkreśla.
Jacek Kowalczyk dodaje jednak, że zaczęli już planować wydarzenia na kolejne tygodnie. Niewykluczone, że już w marcu – o ile rząd przedłuży luzowanie obostrzeń – mieszkańcy Ostrowca będą mogli wybrać się na koncert.
– Już zgłaszają się do nas zainteresowane osoby wynajęciem sali w której obecnie mieści się kino, jednak gdy słyszą, że tylko 60 osób może wejść na wydarzenie zapala im się lampka w głowie. Myślę, że po 1 marca coś więcej będziemy mogli powiedzieć w kwestii organizacji koncertów – mówi.
Póki co jednak instytucja zaprasza do brania udziału w organizowanych przez nich wydarzeniach online, a więcej informacji dostępnych jest na ich stronie internetowej. Przypomnijmy, że od 1 lutego działalność wznowiło Biuro Wystaw Artystycznych. Można tam podziwiać prace dwóch artystów Sławomira Marca i Marcina Berdyszaka do 20 lutego. Na 26 lutego zaplanowane jest otwarcie nowej wystawy. Można także w ograniczony sposób korzystać z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na terenie wypożyczalni może przebywać jednocześnie 10 osób. W dalszym ciągu możliwe będzie zamawianie książek poprzez indywidualne konto w elektronicznym katalogu bibliotecznym, telefonicznie i mailowo.

/bart/

Ważne wydarzenia