Kino Browar przyjmie widzów od 12 lutego

12 lutego startuje Kino Browar w Ostrowieckim Browarze Kultury. Na początek będzie w nim można obejrzeć trzy filmy – produkcję studia Disneya dla młodzieży, czyli „Mulan”, melodramat „After 2”, a także przedpremierowo komedię „Palm Springs”.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury na dzisiejszej konferencji prasowej podkreślił, że otwarcie kina umożliwia rozporządzenie rządu i dodaje, że w kinie obowiązywać będzie reżim sanitarny.
– Nie będzie można spożywać napojów i jedzenia, a także filmy trzeba będzie oglądać w maseczkach – zapowiada.
Waldemar Włodarczyk, kierownik kina poinformował, że zarówno „Mulan”, jak i „After 2” będziemy mogli oglądać przez cały tydzień. Natomiast Palm Springs wyświetlany będzie tylko w weekendy, a do regularnego, tygodniowego repertuaru wejdzie dopiero od 26 lutego.
Dodał, że będzie to film, który warto zobaczyć.
– Film zdobył uznanie widzów i krytyków na festiwalu Sundance, którzy wystawili mu bardzo dobre opinie. Po zwiastunie widać, że ten film ma „coś wspólnego” z popularną produkcją „Dzień Świstaka” – wyjaśnił.
Dyrekcja MCK-u ma już plany na ściągnięcie do Ostrowca kolejnych produkcji. Jeszcze w marcu ma być wyświetlany dramat biograficzny „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz wysokobudżetowa produkcja „Wonder Woman 1984”.
Oczywiście, jeśli rząd ponownie nie zdecyduje o zamknięciu takich obiektów.
Warto dodać, że ceny biletów pozostaną na dotychczasowym poziomie, a maksymalna liczba widzów, jaka może obecnie wejść do kina Browar wynosi 60.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia