Korytarz w Zespole Szkół nr 3 doczekał się remontu

Zakończył się remont korytarza w Zespole Szkół nr 3, czyli dawnym THM. Wymienione zostały wszystkie drzwi do klas i pomieszczeń administracyjnych, utworzono pokój dla woźnych. Tych prac nie udałoby się przeprowadzić, gdyby nie dotacja od gminy Ostrowiec w kwocie ponad 100 tysięcy złotych.

– Cieszę się, że mogliśmy wykonać taki krok w stronę szkoły i „zasponsorować” remont. Co prawda, jest to placówka powiatowa, ale postanowiliśmy ją wesprzeć, ponieważ korytarz od wielu lat wymagał odświeżenia – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński.
Starosta Marzena Dębniak zapowiedziała, że samorząd powiatowy wspólnie z gminnym będą starali się dalej modernizować placówkę.
– Jeszcze w tym roku planujemy zawiązać szerszą współpracę z miastem pod kątem remontów placówek oświatowych i ich promocji – tłumaczyła.
Podczas konferencji dowiedzieliśmy się także, że nakłady powiatu na oświatę w tym roku wzrosną. Na inwestycję zaplanowano 700 tysięcy złotych, ale kwota ta finalnie może się zwiększyć.
Tomasz Łodej, dyrektor technikum dziękował miastu za wsparcie finansowe.
– To jest przeskok w XXI wiek. Ta dotacja to olbrzymia inwestycja w to, jak nam się teraz będzie pracować i w to, jak ta szkoła będzie teraz wyglądała. W szkolnictwo warto inwestować, a ja myślę, że się odwdzięczmy dobrymi wynikami w nauce – podkreślał.
Dyrektor Łodej nawiązał w ten sposób do faktu, że Zespół Szkół nr 3 znalazł się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim w kategorii szkół technicznych w rankingu opublikowanym przez czasopismo 'Perspektywy’.

/bart/

Ważne wydarzenia