Nowa baza MZK rośnie w oczach

Przewidywany termin zakończenia budowy nowej bazy MZK przy ulicy Samsonowicza to połowa 2022 roku i ten termin nie jest zagrożony. Roboty są prowadzone także zimą i mają przyspieszyć.

-Budynek administracyjny jest w stanie surowym, dach jest w suszarni i będzie zakładany na koniec stycznia. Rozpoczęliśmy prace przy budynku myjni. Jego konstrukcja została już wykonana i czeka na montaż. Wytyczony został już także największy budynek warsztatowy. Chcemy je wszystkie wykonać w stanie surowym do końca kwietnia – mówi Marian Macias, prezes firmy 'Adma”, wykonawcy inwestycji. – Chcemy przyspieszyć tempo prac, bo ceny materiałów idą w górę. O 40 procent podrożała stal, o 30 procent płyty warstwowe, styropian jest droższy o 20 procent od chwili podpisania umowy – wyjaśnia prezes Macias.

Inwestycja o wartości ponad 11 milionów złotych realizowana jest w ramach projektu Ekologiczny Transport Miejski i z udziałem środków unijnych. Oprócz budynku administracyjnego i warsztatu oraz myjni powstanie plac postojowy i zajezdnia, ale wybudowane będą też drogi dojazdowe. – Ta część miasta przy ulicy Samsonowicza zmieni diametralnie swój wygląd. Niezależnie od budowy bazy, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych buduje odcinek drogi wzdłuż niej z możliwością dojazdu kiedyś do kupionych przez miasto terenów pod inwestycje. Wspólnie ze starostwem powiatowym chcemy przebudować ulicę Samsonowicza, dokończyć budowę ścieżki rowerowej, zbudować rondo u zbiegu z ulicą 11-Listopada – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zakup autobusów hybrydowych, który także jest częścią projektu Ekologiczny Transport Miejski będzie z kolei realizowany w trzech etapach. Pierwszy z przetargów może zostać ogłoszony w czerwcu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia