Wieczysta Kraków lepsza od KSZO

W rozgrywanym w sobotę pierwszym meczu sparingowym w tym roku, piłkarze KSZO przegrali z Wieczystą Kraków 0:2.

Mecz toczony w prawdziwej zimowej scenerii pokazał, że przed drużyną z Ostrowca wiele pracy przed rozpoczęciem rundy wiosennej w piłkarskiej III lidze. Piłkarze z Krakowa zwłaszcza w pierwszej połowie narzucili pomarańczowo-czarnym swój styl gry i udokumentowali to dwoma strzelonymi golami. Ich autorem był Radosław Majewski – były reprezentant Polski.

Druga odsłona meczu w wykonaniu KSZO była znacznie lepsza, zespół zdobył nawet gola, ale sędziowie dopatrzyli się, że wcześniej piłka opuściła plac gry. KSZO w tej fazie meczu częściej gościł na połowie rywala stwarzając okazje do zdobycia bramki jednak brakowało wykończenia akcji. Ostatecznie wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

W tym meczu trener hutniczej jedenastki -Tadeusz Krawiec – dał pograć wszystkim zawodnikom. Testowanych też było kilku graczy, którzy być może dołączą do drużyny. 24 stycznia KSZO pojedzie do Radomia i rozegra mecz – test z tamtejszym Radomiakiem.