Stowarzyszenia z powiatu ostrowieckiego chętnie sięgają po dotacje

16 wniosków o mikrogranty w wysokości do 5 tysięcy złotych złożyły do Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg istniejące organizacje pozarządowe i grupy inicjatywne z powiatów koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, skarżyskiego, kieleckiego i ostrowieckiego.

LGD do rozdysponowania na wsparcie dla tych podmiotów ma 70 tysięcy złotych. Prezes Jarosław Kuba zwraca uwagę, że aż 8 wniosków spłynęło z powiatu ostrowieckiego, a znaczną część złożyły grupy inicjatywne przygotowujące się do zarejestrowania organizacji. – To pokazuje, że wpisaliśmy się w zapotrzebowanie, a także, że nasze działania informacyjno-promujące, także za sprawą Radia Ostrowiec, są skuteczne. To jest dla nast teraz najważniejsze, bo cały sektor pozarządowy przez ostatnie lata się kurczy. Ludzie mają coraz mniej czasu, ale coś takiego w narodzie się dzieje, że ta działalność użyteczności publicznej nie jest tak chętnie podejmowana, jak to było jeszcze do niedawna – mówi Jarosław Kuba.
Konkurs grantowy ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym tygodniu. Umowy będą podpisywane na początku przyszłego roku.
Także do drugiego konkursu na sfinansowania obsługi księgowej w wysokości 400 złotych miesięcznie najwięcej wniosków, bo 9 na wszystkich 11, złożyły organizacje z terenu powiatu ostrowieckiego.

/mag,

Podziel się

Ważne wydarzenia