Kolorowe wstążeczki dla mieszkańców

Pakiet wstążeczek dla mieszkańca.

Dziś między godziną 15 a 17 członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia 'Pozytywnie Zakręceni’ będą wręczać napotkanym mieszkańcom miasta kolorowe wstążeczki.

– Chcemy ułatwić nam wszystkim codzienne funkcjonowanie w czasie pandemii koronawirusa i wymyśliliśmy akcję pt. Zasygnalizuj się innym. Często witając się ze znajomymi nie wiemy jak powinniśmy się z nimi przywitać – czy podać dłoń, czy przybić żółwika a może trzymać się na odległość – mówi Paulina Wabik, prezes stowarzyszenia. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby za pomocą kolorowych wstążeczek – zielonych, żółtych i czerwonych – zasygnalizować swoje podejście do kontaktów międzyludzkich innym ludziom. Kolor zielony oznacza luźne podejście do kontaktów z innymi. Można np. przywitać się uściskiem dłoni – wyjaśnia i dodaje, że kolor żółty oznacza chęć rozmowy, ale z zachowaniem niewielkiego dystansu. Może to być np. przywitanie za pomocą żółwika. Z kolei kolor czerwony sygnalizuje pełen dystans. – Tutaj najważniejsze jest bezpieczeństwo – podkreśla prezes stowarzyszenia.

Wręczanie pakietów z trzema kolorowymi wstążeczkami rozpocznie się w Rynku. Potem pomysłodawcy akcji pojawią się jeszcze w Galerii Łysica i Galerii Ostrowiec. Do rozdania mają 400 zestawów wstążeczek wraz z broszurką informującą, co dany kolor oznacza. – Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się mieszkańcom Ostrowca i ułatwi nam komunikację w tych trudnych czasach – podsumowuje Paulina Wabik.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia