Kartka dla seniora – świąteczna akcja szkół St. Konarskiego

zdjęcie poglądowe

Boże Narodzenie to czas radości i spotkań w gronie rodzinnym. Niestety, wielu seniorów, mieszkających na co dzień w domach pomocy, spędzi je w samotności. Przez pandemię koronawirusa zostali bowiem odizolowani od rodziny i reszty społeczeństwa. Ale każdego roku przedszkolaki ze „Smyka”, uczniowie oraz kadra pedagogiczna szkół Konarskiego w Ostrowcu, pamiętają o ostrowieckich seniorach.

– Staramy się dotrzeć do osób samotnych, zarówno do tych, które mieszkają same w swoich mieszkaniach, jak i tych, które na co dzień przebywają w Domach Pomocy Społecznej. W tym roku, to bardzo duża akcja, bo w ostrowieckim DPS-ie przy Grabowieckiej przebywa aż 190 podopiecznych. Nie jest to łatwe zadanie dla nas, bo jesteśmy podzieleni. Każdy z nas przebywa w domu, nie ma nauki stacjonarnej w szkole. W związku z tym jest nam ciężej te działania skoordynować, ale dzięki sile społeczności idzie nam coraz lepiej. Kartki są już prawie gotowe – mówi Kinga Wnuk, dyrektor placówki. – Mam informacje od dyrekcji placówki, że takie rzeczy są bardzo mile widziane i sprawiają osobom starszym wiele radości. Wiedzą, że ktoś o nich pamięta. Mamy nadzieję, że na dniach nasze własnoręcznie wykonane kartki trafią do wszystkich seniorów – dodaje.

W tegoroczną akcję tworzenia laurek z życzeniami zaangażowali się również rodzice. – Cieszymy się, że dzięki nam starsze osoby poczują się zauważone i docenione. Mamy nadzieję, że będzie im bardzo miło – podkreśla Kinga Wnuk.

Dodatkowo przedszkolaki ze „Smyka” zbierają słodycze dla starszych mieszkańców Ostrowca z Dziennego Domu Pomocy „Senior Wigor” oraz mieszkających w DPS-ie przy Grabowieckiej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia