Wójt Jerzy Murzyn: Kupujcie kalendarz 'Gwiazdki Moc’ i osiedlajcie się w gminie Bodzechów

Czerwiec w kalendarzu Gwiazdki Moc to zdjęcie kwitnącej facelii błękitnej na polach w Sarnówku Dużym. A partnerem tego miesiąca jest Urząd Gminy w Bodzechowie, który tym samym po raz czwarty wspiera naszą akcję.

– Pięknie wygląda ten kalendarz. Jest na co patrzeć, kwitnące pola facelii, za nimi gęsty las, zachodzące słońce. Kupiłem i sobie i żonie do pracy po kalendarzu. Takie krajobrazy wpływają na mnie bardzo uspokajająco – mówił w radiowym studiu wójt Jerzy Murzyn.

I… zachęcał do osiedlania się w gminie Bodzechów – właśnie w Sarnówku i jego okolicach.
– Ten i sąsiednie tereny są bardzo atrakcyjne inwestycyjnie. Kończymy tam kanalizację i mamy dużo wniosków o budowę tam domów jednorodzinnych. W sąsiedztwie jest taka malownicza wieś Nowa Dębowa Wola, powstaje tam niemal w środku lasu mnóstwo domów. Krajobraz niemal bajkowy, a do miasta kilkanaście minut drogi – zachwalał swoją gminę wójt Murzyn.

Mijający rok dla wszystkich samorządów był ogromnym wyzwaniem. Pandemia koronawirusa i związane z tym koszty zmusiły je do weryfikacji budżetowych planów. Ale, jak podkreślał wójt Murzyn, w gminie Bodzechów udało się zrealizować wszystkie inwestycje współfinansowane z Unii Europejskiej. Gmina w pierwszych miesiącach przyszłego roku zakończy wart ponad 50 mln. zł projekt budowy kanalizacji w niemal wszystkich miejscowościach. Tam, gdzie nie było to możliwe wsparła budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Zrealizowano wszystkie zaplanowane remonty dróg i programy ekologiczne.
Jednak sferą, która ucierpiała w związku z pandemią było życie kulturalne i społeczne gminy.
– Niestety, musieliśmy z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd zrezygnować z organizacji imprez, jarmarków, spotkań, koncertów, które bardzo jednoczyły mieszkańców gminy i pozwalały im odetchnąć od codzienności. Ale mam nadzieję, że szybko będzie szczepionka na koronawirusa. Ja sam, jak tylko będzie możliwość się zaszczepię i wierzę, że wszystko wróci do normalności – podkreślał wójt Bodzechowa.

I zachęcał do kupowania kalendarzy Gwiazdki Moc. – Apeluję, zapraszam. To tylko 25 zł za piękny kalendarz, a może to uratuje komuś życie. Gorąco zachęcam do jego kupowania.
A w tym roku zbieramy na doposażenie punktu krwiodawstwa w ostrowieckim szpitalu i laboratorium diagnostycznego lecznicy.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia