Gwiazdki Moc 2020. Burmistrz Joanna Suska odwiedziła naszą redakcję

– Kalendarz jest niezwykły, a nasz ćmielowska karta przepiękna – mówiła dziś na naszej antenie Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Urząd Miasta i Gminy Ćmielów jest partnerem marca naszej świątecznej akcji Gwiazdki Moc.
– Ten kalendarz odbiega wizualnie od innych kalendarzy, ale tym się charakteryzuje: jest nietypowy. Przede wszystkim zdjęcie nakierowane na gminę Ćmielów, które tworzy piękny krajobraz, czyli ruiny zamku to jest coś niesamowitego – podkreślała.
Z burmistrz Suską rozmawialiśmy także o tym, jaki ten rok był dla gminy Ćmielów. Podkreśliła, że dla samorządu nie był to łatwy czas, a pandemia koronawirusa miała znaczny wpływ na budżet Ćmielowa. Mimo to udało się zrealizować sporo ważnych inwestycji. Przede wszystkim uruchomić ćmielowską tężnię solankową. Udało się wyremontować wiele dróg gminnych, a dzięki współpracy z ostrowieckim starostwem, także drogi powiatowe. Kończy się urządzanie Dziennego Domu Seniora 'Senior+’, a gminie kilka dni temu udało się pozyskać środki z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych na stworzenie świetlicy w Piaskach Brzóstowskich.
Burmistrz Suska gorąco zachęcała słuchaczy do kupowania kalendarzy i wspierania akcji Gwiazdki Moc.

Przypomnijmy, że w tym roku zbieramy środki na remont i doposażenie punktu stacji krwiodawstwa w ostrowieckim szpitalu i doposażenie laboratorium diagnostycznego w lecznicy.
Kalendarze – cegiełki można kupić w naszej redakcji, która mieści się w Galerii Łysica, Starostwie Powiatowym przy ulicy Iłżeckiej, a jutro od 9:00 do 11:00 na bazarku na Ogrodach.
Z kolei w czwartek i sobotę rano będziemy na Targowisku Miejskim.

/bart/

Ważne wydarzenia