Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu w Ostrowcu

Od 18 do 20 grudnia na pływalni Rawszczyzna odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wystąpią w nich zawodnicy w wieku 14 lat.

– Bloki startowe, z powodu konieczności wprowadzenia ograniczeń ilości uczestników do 150 osób, będą musiały zostać podzielone. Poranne eliminacje będę odbywać się każdego dnia mistrzostw w czterech sesjach, a popołudniowe finały w dwóch (osobno dziewczęta i chłopcy). Po zakończeniu każdej z sesji i opuszczeniu pływalni przez ich uczestników obiekt zostanie zdezynfekowany. To nie jedyne restrykcje, które „dotkną” młodych pływaków. Każdy z nich będzie miał prawo startu tylko w jednej konkurencji indywidualnej każdego z trzech dni mistrzostwa (w sumie maksymalnie trzy starty), a do wyścigów finałowych awans uzyska tylko najlepsza ósemka (zrezygnowano z przeprowadzania finałów B). Każdy z klubów będzie mógł zgłosić do dwóch drużyn do każdej z konkurencji sztafetowych – informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Niestety, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zawodów na żywo nie zobaczą kibice. Będę mogli je jednak śledzić za pośrednictwem internetowych transmisji, o które zadbał organizator.

– Wideo transmisję z pływalni Rawszczyzna będzie można śledzić na platformie YouTube, a bezpośrednie linki do kolejnych bloków mistrzostw będzie można znaleźć na stronach www.polswim.pl, www.rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl i www.megatiming.pl. Na tych samych stronach będzie można również znaleźć odnośniki do szczegółowego harmonogramu zawodów oraz zamieszczanych bezpośrednio po zakończeniu każdej z konkurencji wyników – dodaje Grzegorz Bażant.

W mistrzostwach weźmie udział w sumie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Trenerzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Szymon Kurasiński i Marcin Piliński powołali na ostrowieckie mistrzostwa 11-osobową kadrę. Są to Maja Bielecka, Małgorzata Celińska, Gabriela Górniak, Julia Jonaszek, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Wiek. Zobaczymy ich w sumie w 33 startach indywidualnych (plus ewentualne starty w blokach finałowych) oraz podczas sześciu startów sztafetowych (po dwie żeńskie drużyny w każdej z trzech konkurencji).
Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia