Samorządy ustalają stawki za wywóz śmieci

źródło: Pixabay

Rada Miasta i Gminy Kunów zatwierdziła stawki za wywóz odpadów w gminie na przyszły rok. Miesięcznie wyniesie 20 zł od osoby w gospodarstwie domowym, a złotówkę mniej jeśli na posesji będzie kompostownik.


Najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym jesienią przetargu złożyła firma Fart Bis, która od ubiegłego roku wywozi odpady w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zaproponowana przez nich stawka za tonę odpadów to niecałe 840 zł.
Z kolei do końca tego roku ćmielowscy radni mają zdecydować kto będzie odbierał odpady z terenu gminy.
– Ten przetarg został już przeprowadzony, w tej chwili trwa kalkulacja i na kolejnej sesji radni będą podejmować decyzję o wysokości stawki. Zobaczymy jak to się ukształtuje u nas, zrobimy wszystko by mieszkańcy nie odczuli aż tak bardzo tej podwyżki, która wydaje się być nieuchronna w obecnej sytuacji w świetle rosnących cen przetargowych – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Dodaje, że najlepszą ofertę złożyła firma Remondis. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca przyszłego roku.
Przypomnijmy, że obecna stawka za odbiór odpadów w gminie Ćmielów wynosi 15 zł od mieszkańca, a w przypadku odpadów nieselektywnie zbieranych 30 złotych.

Ceny za wywóz odpadów wzrosły w całym kraju. W Ostrowcu Świętokrzyskim stawka od tego roku wynosi 16 zł od osoby, w Kielcach 20 zł.
W niektórych gminach opłaty wzrosną także od przyszłego roku. W Starachowicach w przyszłym roku mieszkańcy będą musieli zapłacić 27,50zł od osoby.
Jedną z najniższych stawek w regionie przyjął samorząd Bodzechowa. Od stycznia będzie ona wynosić 11 zł.

/paw,bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia