Stacja narciarska w Bałtowie będzie czynna codziennie

Choć kalendarzowej zimy jeszcze nie ma, aura na zewnątrz coraz bardziej zaczyna przypominać tę porę roku. Warunki atmosferyczne na początku grudnia i w tym tygodniu pozwoliły by Szwajcaria Bałtowska, jedyna stacja narciarska w powiecie ostrowieckim, oddała turystom większość swoich zimowych atrakcji, a część tras zjazdowych czynnych będzie już przez siedem dni w tygodniu.

– Udało nam się w ciągu kilku ostatnich dni uzupełnić pokrywę śnieżną na tyle, że jesteśmy w stanie uruchomić zarówno wyciąg orczykowy z dwiema trasami zjazdowymi, jak i oślą łączkę z wyciągiem typu „wyrwirączka” – tłumaczy Monika Pękala, kierownik działu marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Codziennie czynne jest także lodowisko, a w weekendy dodatkowo organizowane są na nim treningi w rytm muzyki na żywo, które prowadzi DJ Gomezzz.
Daty i godziny najbliższych treningów można sprawdzić na stronie internetowej Szwajcarii Bałtowskiej i w mediach społecznościowych.
Właściciele stacji zachęcają także do odwiedzania Wioski Świętego Mikołaja, gdzie czeka wiele atrakcji dla najmłodszych gości Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Monika Pękala zwraca uwagę na fakt, że mimo pandemii koronawirusa zimowe atrakcje kompleksu cieszą się dużym zainteresowaniem i dodaje, że klienci stosują się do obostrzeń.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia