Podatki w gminie Ćmielów bez zmian

Gmina Ćmielów, podobnie jak Bodzechów, Kunów i Ostrowiec, nie zdecydowała się na podwyżkę lokalnych podatków w przyszłym roku.

– Podatki pozostają na tym samym poziomie i myślę, że to jest bardzo dobra informacja dla mieszkańców w dobie dzisiejszych cen i usług, które niestety idą w górę. Wszystko kosztuje, wszystko rośnie. Dlatego uspokajamy mieszkańców i pozostawiamy podatki na dotychczasowym poziomie. Podatek rolny został wręcz obniżony o 1 złoty. Myślę, że jest to taki niezwykły i właściwy kierunek działania dla rolników, którzy  również odczuli skutki pandemii – mówi burmistrz Joanna Suska, dodając, że aktualna wysokość podatku rolnego w gminie w 2021 roku wyniesie 41 złotych.

Przypomnijmy, że utrzymanie podatków na takim samym poziomie wiąże się oczywiście z niższymi wpływami do budżetu gminy. – Będą co prawda mniejsze wpływy w kwocie 17 tysięcy złotych z tego tytułu, ale pomagaliśmy przedsiębiorcom, teraz pomagamy rolnikom, żeby ten trudny czas wspólnie przetrwać – dodaje burmistrz Suska.

/paw/

Ważne wydarzenia