Kino Browar czeka na widzów

Kino Browar w Ostrowieckim Browarze Kultury jest już gotowe do przyjęcia pierwszych widzów.


Niestety, Ostrowczanie jeszcze nie mogą z niego korzystać w związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, a te obowiązują do 27 grudnia.
Dziś dla mediów odbył się specjalny pokaz możliwości nowego kina, podczas którego mogliśmy zobaczyć film wyświetlany na szerokim, 13-metrowym ekranie oraz dźwięk w systemie Dolby Atmos i Dolby Surround 7.1.
– Jesteście pierwszymi świadkami możliwości, jakie daje sala kinowa w Ostrowieckim Browarze Kultury. W mojej opinii będzie to najlepsza sala kinowa w tej części Polski. Jest doskonale przygotowana za tak naprawdę niewielkie pieniądze – mówił na konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński.
Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu podkreślił, że największa sala browaru musiała zostać specjalnie dostosowana, aby zapewnić widzom jakość oglądania filmów na najwyższym poziomie.
– Każdy element tej sali to walka o lepszą akustykę. Zainstalowany został najnowocześniejszy na rynku system nagłośnieniowy oraz ekran, o którym marzy każde kino multipleksowe w Polsce – wyjaśnił.
Nawet jeżeli obostrzenia zostaną zdjęte nie oznacza to, że kino wystartuje od razu następnego dnia.
– Cała machina dystrybucyjna musi się rozpędzić, bo to jest cała logistyka, rozesłanie dysków, zamówienie filmów czy zrobienie reklamy. Średnio dystrybutorzy zakładają, że potrzebują od decyzji władz o uruchomieniu kin około 2-3 tygodni, żeby filmy trafiły do kin – mówi Waldemar Włodarczyk, kierownik kina.
Przypomnijmy, że dostosowanie sali w Ostrowieckim Browarze Kultury pod potrzeby kina kosztowało prawie 450 tysięcy złotych.

/bart/

Ważne wydarzenia