Zmiana układu sił w Radzie Miasta w Ćmielowie? Powstał nowy klub radnych, jest nowy skład prezydium rady

W miniony piątek na sesji Rady Miasta i Gminy w Ćmielowie odwołani z funkcji wiceprzewodniczących zostali sympatyzujący z obecną burmistrz Joanną Suską Piotr Małek i Jacek Bryła. Pod wnioskiem od ich odwołanie podpisało się aż dziesięciu z piętnastu radnych.

Pięciu z nich należy do klubu 'Ćmielów od Nowa’, którzy w wyborach startowali z komitetu walczącego z Suską o urząd burmistrza Roberta Sobieraja. Pięciu pozostałych startowało z różnych komitetów, w tym także z komitetu byłego burmistrza Jana Kuśnierza. Burmistrz Suska na początku kadencji cieszyła się, że udało się ich przekonać do współpracy. Teraz byli za odwołaniem Małka i Bryły i zawiązali własny klub radnych 'Współpraca i rozwój’. Utrzymują, że nie jest to krok wymierzony przeciwko obecnej burmistrz. – Z panią burmistrz współpracuje nam się bardzo dobrze, szanujemy to, że jest naszym burmistrzem i na pewno nie jesteśmy jej przeciwni – mówi Andrzej Bonarek, przewodniczący nowego klubu w Radzie Miasta. Wyjaśnia, że mają własne pomysły i będą chcieli wychodzić z wieloma inicjatywami dla rozwoju gminy. Odwołania przychylnych burmistrz Susce wiceprzewodniczących chcieli, bo zabrakło w nimi współpracy. – Brakowało z nimi współpracy, rozmów i w ogóle porozumienia z radą – zaznacza Andrzej Bonarek.
Za decyzją o zastąpieniu dwóch wiceprzewodniczących jedną osobą stać miały też względy finansowe. Tak nieoficjalnie mówią niektórzy radni. Kandydata na wiceprzewodniczącego zgłosili tylko radni 'Ćmielów od Nowa’ i została nią Katarzyna Nikodem.

/mag/

Ważne wydarzenia