Zamiast spaceru był przejazd ulicami miasta. Będzie samochodowe kino plenerowe

Tym razem nie było wieczornego przemarszu ulicami Ostrowca. Z transparentami mocowanymi do masek samochodów, flagami wystawionymi za okno grupa protestujących ostrowczan przejechała wczoraj w kordonie ulicami miasta.

– Nawet jeżeli nielicznie i symbolicznie, to protestować nie przestaniemy – mówią uczestniczki facebookowej grupy Strajk Kobiet – Ostrowiec Świętokrzyski. – Będziemy się spotykać co tydzień, żeby okazać nasze niezadowolenie wobec tego co dzieje się teraz w kraju. Robimy to także po to, żeby pokazać naszą solidarność z ludźmi, którzy wychodzą na ulice dużych miast, gdzie są bardzo źle traktowani – podkreślają. Chodzi o działania policji, która pacyfikuje te największe protesty, zatrzymuje uczestników, używa gazu łzawiącego, uniemożliwia pokojowe maszerowanie zamykając uczestników w tzw. 'kotle”.
W Ostrowcu tym razem nie było nadawanych z głośników komunikatów nakazujących rozejście się. Policja była przygotowana do ochrony przejazdu. W umówionym miejscu, czyli na parkingu sklepu Kaufland, na demonstrantów czekało kilkunastu funkcjonariuszy w kilku radiowozach. – Nastawienie policjantów w Ostrowcu do nas jest bardzo pozytywne. Wygląda na to, że wozów policyjnych w naszym przejeździe będzie więcej niż samochodów cywilnych, co nam wcale nie przeszkadza, zwróci nawet większą uwagę, więc się cieszymy bardzo – podkreślali demonstranci.
Na zapowiedź wydarzenia odpowiedziało kilkanaście osób. Przyjechali kilkoma oklejonymi samochodami. – Jestem tu dla dorastającej córki, żeby miała wybór. Jestem z kobietami. Poza tym nie podoba mi się to, co wyczyniają rządzący – mówi jeden z mężczyzn, który protestuje z kobietami od początku i bierze udział we wszystkich manifestacjach.
Demonstracje w Ostrowcu się nie kończą – zapowiadają kobiety i szykują nowe inicjatywy. – W sobotę organizujemy seans filmowy z okazji 102 rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Udało nam się uzyskać prawa do pokazu filmu 'Siłaczki” o polskich sufrażystkach – zapraszają Ela i Beata.
Seans samochodowy zaplanowany jest na najbliższą sobotę o 17 na parkingu przy hali KSZO.

/mag/

 

 

Podziel się

Ważne wydarzenia