W najbliższy poniedziałek dzieci i młodzież powalczą o tytuł Mistrza Polski dla Ostrowca

7 grudnia Ostrowiec zawalczy o tytuł Multisportowego Mistrza Polski. W rywalizacji dzieci w wieku szkoły podstawowej, czyli do 12 roku życia, jaką ze środków Ministerstwa Sportu organizuje Fundacja 'Orły Sportu’ wezmą udział także dzieci i młodzież z Warszawy i Złotowa.

– Ta impreza ma swoją pierwszą edycję w tym roku. Została zaplanowana już w dobie pandemii po to, aby dzieci w czasie zdalnej nauki, gdy nie mają okazji do rywalizacji sportowej i ruchu, mogły uczestniczyć w prostych konkurencjach, walczyć o punkty dla swojego miasta, co powinno być dla nich bardzo ciekawe i fajne. Zadbaliśmy także aby było przede wszystkim bezpieczne – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która wygrała przetarg na organizację wydarzenia.
Wyjaśnia, że swojego udziału nie trzeba nigdzie zapowiadać. Wystarczy 7 grudnia pojawić się w hali KSZO. Turniej rozpocznie się o 15.00, ale biuro organizacyjne będzie czynne już o 14. Podkreśla też, że rywalizacja nie będzie wymagała od dzieci szczególnych umiejętności. – Nie zdradzamy konkurencji, będą proste, zapewniamy dobrą i bezpieczną zabawę – podkreśla. – Wszyscy, którzy zgłoszą się do rywalizacji otrzyma pakiet startowy, a także poczęstunek, wodę, owoce. Będzie też okolicznościowy medal i świąteczne upominki – mówi Patryk Tyryłło.

Partnerami rywalizacji w Ostrowcu są Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia