Uczniowie ostrowieckich szkół wiedzą jak dbać o środowisko

Uczniowie ostrowieckich szkół pokazali jak dbać o środowisko. W piątek rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny, w którym wzięły udział wszystkie placówki gminne.

– Ekologia i nauka właściwych postaw jest jednym z naszych priorytetów. W Ostrowcu edukacja ekologiczna jest prowadzona już od najmłodszych lat. Doceniam i cieszę się z udziału w tej ekologicznej rywalizacji tak dużego grona osób – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

W ramach konkursu każda szkoła miała za zadanie przygotować film edukacyjny, piosenkę ekologiczną oraz komiks – zaznacza prezydent Górczyński. Dzieci i młodzież miały wykreować pozytywne wzorce kulturowe w zakresie 'JESTEM EKO”, przygotować prace na temat racjonalnego gospodarowania odpadami, ochrony atmosfery i oszczędzania energii. – Najlepiej oceniona została praca uczniów ze szkoły podstawowej nr 3, za film. Najlepszy komiks narysowali uczniowie „piątki”, zajmując drugie miejsce, a podium zamyka piosenka w wykonaniu uczniów z „czwórki”. Zwycięzca otrzyma 77 tysięcy złotych, za drugie miejsce przewidzieliśmy nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych a trzecie, 2 tysiące. To są pieniądze do wykorzystania przez placówki oświatowe na działania w zakresie ochrony środowiska, związane z ekologią, z szeroko pojętym budowaniem świadomości proekologicznej – wylicza prezydent Górczyński. Dodaje, że ostrowiecka 'trójka’ zyska nową instalację fotowoltaiczną, która pozwoli zaoszczędzić koszty energii elektrycznej.

To nie jedyny konkurs ekologiczny, który gmina ogłosiła w ostatnim czasie. Do 20 listopada uczniowie klas 4-8 mogli wysyłać listy do rodziców. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia