Bałtowski Kompleks Turystyczny szykuje atrakcje na zimę, w tym lodowisko

Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotowuje się do nadchodzącego sezonu zimowego. Oficjalnie ma rozpocząć się 4 grudnia uruchomieniem Wioski Świętego Mikołaja, w której Mikołaj zamieszka z elfami, a na najmłodszych będzie czekać mnóstwo atrakcji.

– Obecnie na terenie wioski trwają intensywne prace nad zmianą aranżacji po to, by wyglądała ona jak najbardziej baśniowo – mówi Monika Pękala, szefowa marketingu i dodaje, że pomocników Mikołaja, czyli elfy będzie można spotkać także w innym miejscu bałtowskiego Juraparku.
– Tworzymy krainę elfów, czyli specjalną strefę zabaw i animacji, która w tym roku będzie miała miejsce w przestronnej sali Bałtowskiego Zapiecka. Tutaj będą odbywały się zabawy z animatorami oraz teatrzyk kukiełkowy – wyjaśnia.
Głosu kukiełkom udzielili dziennikarze Radia Ostrowiec oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 im. Jana Brzechwy.
Niespodzianką, którą w tym roku dla miłośników zimowych szaleństw przygotował Bałtowski Kompleks Turystyczny, jest lodowisko.
– Budowane jest u podnóża stoku z wyciągiem orczykowym. Dzięki niezwykle wydajnym urządzeniom chłodzącym oraz dzięki temu, że atrakcja znajdować się będzie w zadaszonej i klimatyzowanej hali, lodowisko może być czynne nawet przy temperaturach sięgających 20 stopni Celsjusza na plusie na zewnątrz. Będzie ono także odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady – tłumaczy Monika Pękala.
Podkreśla, że lód na lodowisku będzie naturalny. Jego wymiary wynoszą 20 na 30 metrów, a przy nim będzie czynna wypożyczalnia łyżew. Osoby, które nie potrafią na nich jeździć, a chciałyby się nauczyć, mogą skorzystać z lekcji instruktora.
Na narciarzy czekać będą także stoki Szwajcarii Bałtowskiej. Przypomnijmy, że kupiony w ubiegłym sezonie sprzęt do naśnieżania tras zjazdowych może zostać uruchomiony, gdy tylko temperatura spanie poniżej 1 stopnia Celsjusza.
Właściciele stacji narciarskiej czekają obecnie na odpowiednie warunki, a więcej na temat atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdziemy na ich stronie internetowej i Facebooku.

/bart/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia