Firma Laser Expert zbuduje zakład w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym

fot.: um.ostrowiec.pl

Miasto sprzedało kolejną, czwartą działkę w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym. – Dziś podpisaliśmy umowę notarialną – cieszy się prezydent Jarosław Górczyński.

– Nowy inwestor, firma Laser Expert, od dziś jest właścicielem działki o powierzchni ponad 1 ha. Ta działka została wyceniona i w przetargu została wylicytowana za 447 tysięcy złotych brutto. Miałem przyjemność uczestniczyć w akcie notarialnym, kiedy przenieśliśmy własność tej nieruchomości na właścicieli tej firmy, małżeństwo z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy na tej działce zamierzają wybudować swój zakład – dodaje prezydent Górczyński.

Firma Laser Expert specjalizuje się w sprzedaży, instalacji i serwisie wycinarek laserowych do obróbki metalu. Budowę zakładu w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Przemysłowej będą mogli rozpocząć najwcześniej na wiosnę przyszłego roku, po uzyskaniu niezbędnej dokumentacji. Wcześniej działki nabyły tam trzy firmy, Izoterm, Part Logistik i Elkom Trade. Dwie z nich wybudowały już tam swoje obiekty, trzecia kończy budowę. – Mogę być bardzo zadowolony, ponieważ te firmy, które do tej pory ulokowały się w Ostrowcu Świętokrzyskim są takimi dobrymi ambasadorami naszego miasta. Ich kontrahenci i ich kooperanci, którzy przyjeżdżają do Ostrowca widzą, że warto się w Ostrowcu zadomowić i warto tu inwestować – podkreśla Jarosław Górczyński.
W Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym czekają na nabywców jeszcze trzy ostatnie działki.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia